VIDEOTON: Danilovics – Szolnoki, Juhász, Vinícius, Fejes (Koltai, 76.) – Simon Á. – Gyurcsó (Kovács I. 56.), Pátkai, Trebotic, F. Oliveira – Feczesin (Ivanovszki, 36.). Vezetőedző:Bernard Casoni
 Dibusz – Nagy Á., Nalepa, Leandro, Ramírez – Busai, Gyömbér – Varga R. (Somália, 60.), Ugrai (Nagy D., 66.), Lamah (Haraszti, 87.) – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll
Gólszerző: Lamah (20.), Varga R. (26.), Somália (89.)
Kiállítva: Nalepa (36.)

A MÉRKŐZÉS

Eisemann László halálának emlékére egyperces gyászszünet, a lelátóról pedig egyöntetű vastaps előzte meg a kezdő sípszót.

Rögtön az első szöglet helyzetet hozott magával, a Gyurcsó Ádám beadása után Feczesin Róbert elé került a labda, a csatár a kapu fölé-mellé bombázott. Bernard Casoni csapata támadólag lépett fel a találkozó elején, Pátkai Máté lövésénél Dibusz Dénesnek kellett a helyén lennie.

Hiába azonban a kezdeményező fehérvári támadások, a Ferencváros az első igazán veszélyes támadásából gólt szerzett. A jobb oldalon Busai Attila tört előre a 20. percben, a labdaátvétellel becsapta Paulo Viníciust, és „átpasszírozta” a labdát a kimozduló Braniszlav Danilovicson, a kapu elé érkezőRoland Lamah pedig egy méterről bepofozta a labdát. 0–1

Néhány perccel és egy sárga lapot érő Nalepa-belépővel később megduplázta előnyét a vendégcsapat. Lamah beadása után nem tudott felszabadítani a Vidi-védelem, Böde Dániel került lövőhelyzetbe, és ugyan a labda lepattant Viníciusról, az a kapuval szemben üresen álló Varga Rolandhozkerült, aki kíméletlenül tüzelt a kapu bal oldalába. 0–2

A 36. percben Feczesint Mirko Ivanovszki váltotta, mert a válogatott csatár nem tudta folytatni a játékot. Michal Nalepa pedig egy perc alatt a macedón támadóról megkapta a második sárga lapját, a lerántást követően egyértelműen következett a fegyelmezés, teljesen jogos volt a két indokolatlan szabálytalanság után a piros lap Andó-Szabó Sándortól.

A kiállításig sem volt alacsony iramú a meccs, de a szünetig hátralévő néhány percben kifejezetten felpörgött. Előbb Ugrai Roland megindulása okozott riadalmat a hazai védelemben, ám a cselek végén Danilovics magabiztosan hárított, majd Cristian Ramírez lőtt szépen a bal felsőbe, ám Lamah  passza már lesen találta a villámléptű védőt. A túloldalon az utolsó pillanatokban Filipe Oliveira előtt adódott gólszerzési lehetőség, lövése után nagyot védett Dibusz.

Sem Casoni, sem Doll nem cserélt a szünetben, így a Fradi védelmében továbbra is a kiállítás után visszahúzódó Gyömbér Gábor játszott Leandro mellett. A Videoton gyorsan nyílttá tehette volna a meccset, de Pátkai kiugratása után Ivanovszki 11 méterről centikkel eltévesztette a bal alsó sarkot.

Nyomott a Videoton, az ellenfél tizenhatosa előtt tartotta a labdát, záporoztak a beívelések és a lövések, de a Ferencváros védői állták a sarat, és olykor az eszközökben sem válogatva sikeresen vették el a meccs izgalmi élét.

A félidő közepén egy kontrával és Lamah lövésével veszélyeztetett Thomas Doll csapata, ám gyorsan visszaállt a világ rendje, és a fehérváriak birtokolták szinte folyamatosan a labdát. Filipe Oliveira a kapufát találta el, Koltai Tamás pedig alig lőtt fölé, aztán jött a feketeleves: a 89. percben Somália kápráztató sprinttel eldöntötte a Szuperkupa sorsát. A felezővonalon túlról induló brazil látványosan maga mögött hagyta Simont, majd a tizenhatoson belülre érve kilőtte a bal alsót.0–3

A Fradi másfél hónapon belül harmadszor nullázta le a bajnok Videotont (Magyar Kupa-döntő: 4–0, NB I: 2–0, Szuperkupa: 3–0), és összességében ötödször hódította el a hazai Szuperkupát.