A Fradi egy félidő alatt lerendezte a továbbjutást

A holland másodosztályban szereplő Go Ahead Eagles az első meccsen ráijesztett a zöld-fehérekre, de szerencsére az UEFA-büntetés miatt ezúttal üres Groupama Arénában hamar bebizonyosodott: a két csapat között valóban osztálykülönbség van.

Gera Zoltán révén a Fradi már az első percekben megszerezte a vezetést, a 20. percben pedig Böde Dániel is betalált. Már közelgett a félidő vége, amikor Busai Attila is bevette a holland csapat kapuját, így a szünetben 3-0 állt az eredményjelzőn, a továbbjutás kérdése gyakorlatilag 45 perc alatt eldőlt.

A második félidőben Roland Lamah még elrontott egy 11-est, Dibusz Dénes pedig bemutatta az első selejtezőkör egyik legnagyobb védését. A végén aztán Haraszti Zsolt megunta a nagy csendet, és lőtt még egyet, a hollandoknak pedig jutott egy látványos becsületgól a 94. percben - de ez tényleg csak arra volt jó, hogy még az utolsó pillanatban is át kelljen írni a tudósítást...

Európa-liga selejtező:
Ferencváros – Go Ahead Eagles (holland) 4-1 (3-0). (Továbbjutott a Ferencváros 5-2-es összesítéssel)
Gólszerzők: Gera (4.), Böde (20.), Busai (45.), Haraszti (89.) ill. Türüc (94.)

Szöveg: fourfourtwo.hu

Kép: fradi.hu