Gyenge játékkal esett ki az MTK Újvidéken

A meccs előtt jól látta az esélyeket László Csaba. Úgy vélte, hogy a Vojvodina játékosai a széleken nagyon jól jönnek föl, és hogy a belső védők ellen lehet keresnivalója az MTK-nak, viszont arra nagyon kell figyelniük, hogy ne szorítsák be őket.

A találkozó nagy részében viszont a Vojvodina bizony beszorította a kék-fehéreket, akik a hazaiak szorításában csak vergődtek, mint hal a szatyorban. Pedig jól indult a meccs, mert a 3. percben jó helyzetfelismerés után az egyedül hagyott Strestík 6 méterről a hálóba bólintott.0–1

Marek Strestík gólja (Fotó: Magyar Szó/Ótos András)

Ekkor minden szépnek tűnt, de csak tíz percig. Ennyi idő kellett a Vojvodinának, hogy rendezze a sorait, és elkezdje ráerőltetni az akaratát az MTK-ra. Mindjárt góllal tette, mertSztaniszavljevics alapvonal közeli szabadrúgását Hegedüs elnézte. 1–1

A gól fellelkesítette a hazaiakat, egyre jobban beszorították az MTK-t, hiába volt László Csaba figyelmeztetése. Az első félidő vége felé érződött, hogy jó lenne kihúzni az iksszel. Nem sikerült, és ennek az volt az oka, hogy a védelem elmélázott, amit Mrdakovics könyörtelenül kihasznált. 2–1

Úgy gondoltuk, jól jön a szünet, kicsit rendezni a sorokat, de hiába jött ki egy harcosabb MTK, az első védelmi megingást góllal büntette a Vojvodina. Ezúttal Ivanics maradt egyedül hét méterre a magyar kaputól, és szépen kilőtte a kapu bal oldalát. 3–1