Pályán szinte az egész mezőny

Az NB I-es csapatok többsége pályára lépett szombaton. Folyamatosan frissítjük, hogy melyik mire jutott.

Békéscsaba

FC Dabas–Békéscsaba 1–0 (0–0)
Békéscsaba, 1. félidő: Mursits – Bényei, Vaskó, Piermayr, Laczkó Zs. – Takács Péter, Criado, Assenov, Fabio – Paukner, Birtalan. 2. félidő: Vadász, Fehér, Huszár, Juhász – Oláh, Spitzmüller, Svedyuk, Konyecsni – Punosevac, Tóth D.

Diósgyőri VTK

Budaörs–DVTK 0–2 (0–1)
DVTK: Radoš (Antal) - Okuka (Eperjesi), Lipták, Kovács G. (Kitl), Németh M. (Nemes) - James, Egerszegi - Nikházi (Ternován), Bognár I., Koman (Takács T.) - Bacsa.

G: Bacsa, Koman

Debreceni VSC

DVSC-TEVA–Gaz Metan Medias 1–1 (0–1)
Debrecen-Pallag. Vezette: Nagy N.
DVSC: Verpecz (Deczki 70.) - Nagy Z., Szatmári, Máté, Korhut – Bereczki, Ludánszki (Kinyik 65.), Mladenovics, Ferenczi – Sándor T., Sidibe
Gól: 0-1 Staicu (8.), 1-1 Szatmári (68.)

DVSC-TEVA Gaz Metan Medias 3-2 (1-0)
Debrecen-Pallag. Vezette: Kátai G.
DVSC: Radosevic - Lázár, Brkovics, Mészáros (Kinyik 73.), Barna – Bódi, Jovanovic, Szakály, Horváth Zs. – Kulcsár, Coulibaly
Gól: 1-0 Szakály (3.), 1-1 Buziuc (51.), 2-1 Bódi (70.), 3-1 Kulcsár (74.), 3-2 Balas (79.)

Ferencvárosi TC

FTC–Nagymihály 13.00
FTC, 1. félidő: Dibusz – Ramírez, Pintér Á., Leandro, Dilaver – Nagy Á., Gera - Varga R., Hajnal, Lamah – Sesták. 2. félidő: Jova - Kárász, Pintér, Gyurácz, Silye - Cukic, Gera D. - Nagy D., Busai, Nyéki - Dragóner F.

Haladás

Ankaran–Haladás 14.00
Haladás: Rózsa - Jaramillo, Jagodics, Jánvári, Bosnjak (S. Wils) - Nagy P. (Popin), Iszlai (Angyal) - Savanovic, Németh M. (T. Wils), Ugrai - Gaál (Batarelo)

Paksi FC/Bp. Honvéd

Két NB I-es csapat találkozott Pakson és  a Honvéd 3–1-re nyert a nap "rangadóján." Az első félidőben Vernes akciógóljával szerzett vezetést a vendégegyüttes, majd a játékos a második játékrész elején egy tizenegyest is értékesített. A hajrában Contantinescu növelte a kispesti előnyt, de a lefújás a Paks szépíteni tudott.

Paks–Bp. Honvéd 1–3 (0–1)
Paks, 1. félidő: Molnár P. – Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Papp – Kővári, Kecskés T., Bertus, Bartha – Balázs Zs. 2. félidő: Székely – Bagó, Asztalos, Rodenbücher, Báló – Kesztyűs – Hahn, Koltai, Nagy R., Bor – Vlasics
Bp. Honvéd: Kemenes (Nagy S. 46`) – Bobál D. (Botka 46`), Baráth, Lovrics (Ignjatovics 46`), Sváb – Gazdag (Constantinescu 46`) – Ikenne King (Nagy G. 46`), Vasziljevics, Kamber (Eppel 46`), Holender (Hidi 46`) – Vernes
Gólszerző: Hahn 89` ill. Kamber 16`, Vernes 48` (11-es), Contantinescu 82`

Újpest FC

A lila-fehérek Dunakeszin fogadták a Monort. A találkozón ott volt a csapat legeredményesebb támadója Diagne, aki édesanyja betegsége miatt később csatakozott a csapathoz. A csatár nem lépett pályára. Ronney viszont igen, aki tesztelésre érkezett az együtteshez.

Újpest–Monor 5–1 (3–1)
Újpest: Balajcza – Ronney, Kecskés Á., Litauszki, Mohol – Hazard, Bardhi, Szankovics, Balogh B., Balázs – Perovics. Cserék: Kovács Z. (kapus), Nagy T., Windecker, Andrics, Kabát, Filkor, Gere, Pávkovics, Mihály, Bauer
Az Újpest gólszerzői: Perovics, Balogh B., Bardhi, Kabát, Gere