Magabiztos FTC, vergődő Újpest

FTC–Hajduk Split (horvát) 4–2 (2–1)

A horvát együttes szerzett vezetést a mérkőzés 12. percében, de Radó András egy jó kiugratást követően a 20. percben egyenlített. Öt perccel később Varga Roland megszerezte a második FTC-gólt is. A második félidő közepe két gyors zöld-fehér találatot hozott: a 75. percben Tringst, a 76-ban Busai Attila volt eredményes. A splitiek a hajrában még szépítettek, de ez már nem sok vizet zavart.

FERENCVÁROS–HAJDUK SPLIT (horvát) 4–2 (2–1)
FTC: Dibusz (Jova, a szünetben) – Dilaver, Nalepa (Leandro, a szünetben), Pintér Á., Ramírez – Gera Z. (Hajnal, a szünetben), Nagy Á. (Trinks, 61.) – Varga R. (Lamah, a szünetben), Nagy D. (Csukics, 71.), Radó (Lakatos I., 71.) – Sesták (Busai, 71.)
Gólszerző: Radó (20.), Varga R. (25.), Trinks (76.), Busai (77.) ill. Jefferson (12.), Arteaga (82. – 11-esből)

Újpest–Carl-zeiss Jena 0–3 (0–2)

A lila-fehérek mind a négy törökországi edzőmérkőzésüket elveszítették. A német negyedik vonalban szereplő jenai együttes ellen sem sikerült a javítás. A pénteki ellenfél már a negyedik percben vezetést szerzett, amit még az első félidőben meg is tudott duplázni. A második félidőben esett még egy német gól, így lett 3–0.

Az Újpest korábban a Will (1–2), a Nürnbeg (1–2), a Steaua Bucuresti (0–2) és a Jena ellen is vesztesen hagyta el a pályát. Az együttes szombaton utazik haza az edzőtáborból, szerdán pedig az NB II-es SzTK-Erima ellen lép pályára a Szusza Ferenc Stadionban (14.00).

ÚJPEST–CARL-ZEISS JENA (német IV.) 0–3 (0–2)
ÚJPEST: Kovács Z. – Heris, Kecskés, Bonney, Mohl – Gere, Windecker, Filkor, Csima – Anrics, Perovics
Csereként játszott még: Kabát, Balázs, Kálnoki-Kis, Angelov

A Haladás 4–3-ra kikapott az osztrál LASK Linz elleni találkozón.

LASK LINZ (osztrák, II.)–SZOMBATHELYI HALADÁS 4–3 (2–2)
HALADÁS: Gyurján – Angyal (Schimmer), Jagodics M., S. Wils, Bosnjak (Jánvári) – T. Wils (Medgyes), Iszlai (Nagy P.), Németh M. (Szőke) – Gaál B. (Garda), Williams (Popin), Halmosi (Ugrai)
A Haladás gólszerzői: Williams, Gaál B., Ugrai