Helyszínen: FTC–Újpest

22.19: Egészen érdekes meccsen alakult ki a döntetlen. Az Újpest az első félidőben eldönthette volna a találkozót, de Lencse kihagyta a ziccert, Balajcza pedig hibázott. A Ferencváros a fordulás után többet birtokolta a labdát, akadt helyzete is szép számmal. A döntetlen igazságos.

22.15: Diarra tipikusan az a légiós, akinek kár volt Magyarországra igazolnia – nincs értékelhető momentuma. Két perc hosszabbítás.

22.12: Bardhinak is elég volt, a helyére az a Windecker jön, aki szerdán a 92. percben pontot érő gólt szerzett a Paks ellen.

22.09: Van min morogni. Gera esett el a tizenhatoson belül, de külső hatás nélkül tette, így nem lett 11-es az esetből.

22.08: Hül a levegő, kell egy kabát. Az Újpestnek meg egy Kabát kell, jön is. Andrics helyére.

22.06: Hajnal Tamásnak kellett mezt cserélnie. Aztán morogott egy sort, mert Kassai nem emgedte vissza. A középpályás azonban nem sokkal később már hálás volt, mert pont akkor léphetett pályára, amikor indult az FTC, ő pedig szabadon mehetett előre. Kirúgás lett a vége.

22.02: Litauszki jött ki egy kötözésre. Aztán visszament.

22.00: Kassai Viktor lájkol mindent! Ja, nem. Csak bemutatta, hogy egy percet minimum hosszabbít. Amúgy az Újpest erősen húzza az időt becsülettel.

21.58: Volt itt minden! Balajcza a tizenhatoson kívü fejelt, rossz helyre, de közben el is esett. Az újabb ívelés után Böde és Litauszki ugrott fel – nettó 200 kilo a két játékos összesen – majd egymásra estek. Amúgy meg les volt.

21.54: És jön Szulejmán. Mármint Diarra Lencse helyére.

21.53: Radónak meccslabdája volt. Hét méterről lőhetett, de Balajcza, mint a legyet úgy kapta el a labdát.

21.50: Gyúrják egymást a csapatok, mint nagymama tésztát.

21.43: Ellenben az Újpest teljesen szétesett. Ritmustalan a játéka, mint egy korabeli Ámokfutók szám.

21.42: Az egyenlítés tűzbehozta a hazai drukkereker is. Hangzavar van. Olyan, mint egy futballmeccs.

21.39: Kiegyenített a Ferencváros! Egy bal oldali beadás után Leandro talált középről a kapuba.

21.38: Az újpesti szurkolók szerint az MLSZ férfi és a fiúkat szereti.

21.36: Mondja valaki, hogy a Ferencváros szurkolói között nincs összhang! Mindenki együtt üvöltötte a "Hülye vagy!" rigmust Kassai Viktornak.

21.35: Böde kétszer hozhatta volna ziccerbe Radót. Elsőre nem sikerült, de másodikra... sem. Kétszer is védőt talált el.

21.33: Még valami a szünetről. Litauszki kapott egy turbánt, így már a Szulejmán nézői is átkapcsolahtanak ránk.

21.31: Cserélt a szünetben az FTC. Lamah helyett Radó állt be, ami azért érdekes, mert tavaly nyáron ugye Radó állítólag megegyezett az Újpesttel, majd a Ferencvárosba igazolt. Nagy Dominiki helyett jött Cukic, de ez nem olyan érdekes.

21.28: Az Újpestnek kevesebb is elég volt. Már kijöttek a lila-fehérek.

21.16: Szünet.

21.12: 1–2. Ebben benne volt Balajcza. A rosszul kilépő kapus mellett Varga meg a kapuba fejelt.

21.10: 0–2. Úgy ment végig az Újpest a jobb oldalon, hogy na még. Lencse meg bepasszolta. Mondhatjuk, hogy most meg beborult a Lencse.

21.03: Böde fejese után Balajcza peckesen fogta meg a labdát.

20.59: Kiborult a Lencse. Az újpesti csatár egy az egyben állt Dibusz kapujával szemben, de fölé, mellé emelt. Ettől ideges lett a támadó.

20.55: Thomas Dollért kezdek aggódni. Irgalmatlan módon ideges.

20.50: Na jó ez most tényleg kellemetlen lehet. A vendégek háromszor kiabálták bele az Üllői úti estébe a hazaiaknak címezve, hogy "Szurkolói nincsenek!" és semmi válasz. Kár, hogy a régi JÓ dolgokból nem maradt már semmi.

20.49: Megy a szópárbaj a szurkolók között. Képzeljék percek óta normális hangnemben!

20.46: Érdekes dolog az újpesti kispad előtt. Palackozott ásványvizek veszik körül Vignjevicset. Reklám?

20.44: A Zrínyi kifutóverseny ma esti nyertese Balajcza Szabolcs, aki kirontott a kapujából, majd a tizenhatoson kívül, oldalt tisztázott Böde elől.

20.41: Kassai Viktort azonnal alkalmazza a MÁV! A játékvezető sípjele hiánypótló. Szinte, hogy dallamos.

20.39: Thomas Doll annyira kiabál, hogy hallani a lelátón is. A csapata meg támad.

20.37: Felszállt a füst a vendégek szektorából. Na persze örömükben füstölögnek. Hogy hozták be?

20.36: Vezet az Újpest. Egészen szép támadás végén Nemanja Andrics talált a kapuba.

20.34: Komolyan mondom imádom a Groupama Aréna sajtóhelyét. Mintha szurkolók között ülnék. Van ilyen is, meg olyan is.

20.30: És az Újpest el is kezdte.

20.29: Megdumálták.

20.28: Nalepát köszöntötte Orosz Pál. Minimum azért, mert rendes. Mindketten azok. Komolyra fordítva: nem tudom. Persze ettől még rendesek.

20.26: Jönnek a csapatok. Azért lettek ám a nézőtéren, lehetünk úgy... sokan.

20.21: Az újpestiek készültek.

20.18: Berepült a sas. Nem, nem az a vicces, hanem egy élő, igazi. Szép.

20.12: Elkezdődött a hangosbeszélő monológja. Lett belőle egy kis "mocskos" ez erről és egy kis "mocskos" az onnan.

20.10: Egyelőre nincs pokol... Ahogy az ember szét néz. Nem is lesz.

20.05: Na a Videoton alaposan elverte az MTK-t (5–0). Így a piros-kékek, immár a második helyen állnak, de ez csak részben tartozik ide.

20.00: Ma sem lesz teltház. Na mondjuk ez az ütközőzóna.

19.55: Na nézzük milyen egy olyan derbi, ami semmiről sem dönt. Csak derbi. Illetve nem csak. DERBI.